Prostor avati

Head light blue

blogový článek

Otevírání Avati ..

Avati divider desktop
Avati divider mobile

Otevírání Avati otevřelo jistě více než jen dveře.

Otevírání Avatii rozhodně otevíralo srdce — vždyť je to místo v srdci! Otevíralo se již v brzkém odpoledni, a prvními návštěvníky se staly živly podporující prostor, ze čtyř světových stran a rodin přišli. Jmenovitě uzemnění Smejkalovi, větrní Petr a Michaela, Václav Tchor a Markétka Zitková v ohni a vodnáři Maxovi. Ti všichni přišli popřát prostoru v uvítacím rituálu, jak se k němu dostaneme, stejně jako dalších neuvěřitelných 120 lidí, kteří svou účastí předznamenali živost prostoru na další léta — pevně věříme! 

U vchodu druhý nejmladší Příklenkovic, Tomáš, který poctivě “držel kasu” a každého účastníka odšrkrtl, stejně jako jeho sestra Hanička otevírala prostor nově příchozím spolu s dcerkou od Smejkalů jakožto hostezky. A nejmladší z Příklenků, Matyáš? Ten pobíhal kolem.

Tomáš Příklenk v roli majordoma  

Rodinnými příslušníky však akce rozhodně nekončila a my můžeme jen s vděkem vzpomínat na atmosférické vystoupení akapelového dua Los Ricos, ve složení manželů Boháčových, kteří večer spestřili jak hraním na digeridoo, tak zpěvem, a dokonce i sólovým vystoupením nejmenších členů otevíračky! 

Do začátku slavnostního otevření prostoru zbývalo něco přes hodinu a půl a polovinu hostů, když se malý sál rozezněl hudbou akapely a v místnosti hned vedle se zahájil provoz tetovacího studia henou, no ještě abych nezapomněl na láskavárnu, která všechny hosty zásobila pestrou nabídkou nádherně zdobených chlebíčků a cukrovinek — pestrostí a ornamentálností by si člověk skoro myslel, že se ocitl v paláci v Indii! Určitě tomu napomáhala i kokosová voda, kterou každý dostal na přípitek, jakožto i peruánské kakao (o tom více za chvíli). 

Jak je vidět, Avati se nabíjel energií už vstupem prvních hostů a čilým hovorem, ale všechno kulminovalo s otevíracím ceremoniálem! Díky vedení Katy Štíchové jsme byli ponořeni do posvátného ticha velkého sálu, kde se hlavní rituál odehrál. V soustředné spirále z kamínků a krystalů lidé v řadě kráčeli k srdci prostoru – kde stála krásná dřevěná socha Avati a zakladatelé toho všeho – manželé Mariana a Oldřich Příklenkovi. 

Po této kontemplativní chvilce se hosti znovu dali do hovorů a večer plynul až k osmé hodině, kdy jsme se všichni sešli před zahájením taneční cesty Guye Barringtona ve velkém sále a slavnostně si připili na Avati ono kakao. 

Stále ve velkém počtu se večer završil v rytmických pohybech tanců provázených meditačními technikami. 

PS: Jistě jste se divili, kam se poděl čtvrtý sourozenec, když už jsem si dal tu práci s popisem jejich rolí, a autor článku (totiž, já) si nemůže odpustit poznámku, že to byl právě on (tedy, já). Ten na celé akci pobíhal kolem a ověřoval, že programy proběhnou načas, dostal roli otevírače ceremoniálů na tomto slavném dni.