Prostor avati

Head light blue

blogový článek

To bych nevymyslel…

Avati divider desktop
Avati divider mobile

Místo našeho prostoru v Avati má pro mě nostalgický nádech. Už jako malý školák jsem se ve zdejším parku honil v družině ZŠ Grafická. Také jsme zde chodili na obědy. Park Sacre Coeur byl sice zanedbaným místem, ale my děti jsme v něm ovšem prožili plno dobrodružství mezi divoce vrostlými stromy.

Jak čas běžel, jiné zážitky přinesli jiné radosti a starosti. Nicméně kdykoliv jsem šel kolem Kobrovy, měl jsem vždy takové divné píchání v podbřišku, jakoby mi tam něco zůstalo nedořešeno. O mnoho let později jsme se s tímto místem znovu potkali, když jsme zde rezervovali byt, jehož dostavba se ale velmi prodloužila a my zůstali bydlet jinde. O dalších pár později, během Covidu,  jsem na této trase začal chodit každý den do práce, a s dětmi do školy. V roce 2023 jsme potom začali chodit mírně upravenou trasou o jeden blok vedle. Neustále jsem narážel na poslední prostor  – prostor na prodej v rezidenci Vitality v Kobrově ulici. Do toho přišla situace, kdy jsem řešil prodej firmy. K jejímu úspěšnému prodeji mě dovedla z velké části cesta osobního rozvoje,která mě provází posledních 9 let. Postupně začínala  zrát  moje vize dávání zpět, abych zpřístupnil více lidem to, co mně osobně pomohlo. 

S ženou jsme se seznámili přes tanec, občas si  říkám, že spolu tančíme životem. V roce 2023 jsme se rozhodli absolvovat roční výcvik ve škole  tančícího srdce u Guye Barringtona. Na této taneční cestě mě velmi inspirovalo, jak se dvěma  z účastníků zdařila vize vybudování tanečního sálu v přístavku svého bydlení. Přemýšleli jsme, jak by se menší taneční sál dal zbudovat nad naší garáží, to ovšem nebylo možné z pohledu památkářů.

Přemýšleli jsme se ženou o zakoupení nějaké vily, kde by se daly pořádat  kurzy, workshopy a taneční cesty. Nicméně vily  byly pro tento účel zcela nevhodné. Když se potom moje žena Mariana šla podívat na prostor v Kobrově ulici, bylo jasno. Spojily se tedy tři  reality: 1. dostupnost v prostoru, který mě nějakým způsobem přitahoval, 2. finanční prostředky na zakoupení a 3. záměr naplnění tohoto prostoru pohybem, ke kterému se přidal záměr bezpečného prostoru v srdci.

Od té doby mě již v podbřišku nepíchá.